Graf celosvětové produkce stříbra

 

Celosvětová produkce stříbra stoupá každým rokem. Každým rokem se vytěží stříbra více než roky předchozí viz graf těžby stříbra. Tímto tempem se odhaduje, že světové zásoby stříbra dojdou do 10ti až 20ti let. Stříbro není jen drahým kovem a platidlem. Zároveň je i velmi žádanou průmyslovou surovinou. Graf těžby stříbra jen podporuje tvrzení, že s rozvíjející technologií má stříbro stále více využití a je žádanější. 

 

  

Graf důlní těžby stříbra

 

 

 

 

Graf světové důlní produkce stříbra a zlata 

Oproti těžbě zlata je v grafu viditelný konstantní nárůst těžby stříbra. Těžba zlata několik let dokonce klesala a výrazně vzrostla až s nástupem zlaté bubliny. Očekává se, že letošní rok těžba zlata dramaticky poklesne. Těžba stříbra podle předpokladů bude stoupat nebo jen mírně poklesne. Toto bude trvat až do výrazného snížení nevytěžených rezerv stříbra. Společný graf světové produkce stříbra a zlata naznačuje větší stabilitu produkce stříbra. Vzhledem k průmyslovému využití stříbra bude i poptávka po stříbře stabilnější nežli poptávka po zlatě. 

 

 

Graf celosvětové důlní produkce zlata a stříbra


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace